5 dôvodov, prečo sa oplatí investovať do nehnuteľností

Aká je najlepšia a najbezpečnejšia investicía?

No predsa investícia do bývania! Väčšina nejbohatších ľudí sveta pravidelne investuje do nehnuteľností. Premyslenou kúpou bytu, domu alebo pôdy určite neurobíte chybu.

Prečo sa teda oplatí investovať do nehnuteľností?

 • 1. Pravidelný pasívny príjem
  Pravidelný mesačný cash-flow patrí medzi najčastejšie dôvody, prečo sa ľudia rozhodnú pre investovanie. Ak ste kúpili nehnuteľnosť výhodne a investovali ste rozumne, po zaplatení všetkých mesačných poplatkov Vám do peňaženky pribudne naozaj slušná čiastka.
 • 2. Návratnosť investicíe do nehnuteľností
  Okrem pasívneho príjmu môžete časom zarobiť ešte oveľa väčšiu čiastku. Každým rokom sa ceny nehnuteľností viditeľne zvyšujú, čo vedie k zhodnocovaniu investícií. Vďaka investovaniu do nehnuteľnosti si tak môžete zarobiť aj pri jej následnom predaji.
 • 3. Úver Vám budú splácať nájomníci
  Nemusíte mať strach z kúpy nehnuteľnosti na úver. Ak sa rozhodnete byt ďalej prenajímať, okrem pasívneho príjmu Vám nájomníci splatia aj úver. Vďaka rozumnej investícii tak môžete značne zarobiť a nemusíte sa obávať, že by ste nemali z čoho zaplatiť úver.
 • 4. Trh s nehnuteľnosťami je stabilný
  Iste viete, že investovanie na finančnej burze môže byť pomerne rizikové a tento trh nie je příliš stabilný. Na rozdiel od toho, trh s realitami patrí medzi najstabilnejšie odvetvia. Do nehnuteľností tak môžete investovať bez väčších obáv, pretože riziko straty je pomerne nízke.
 • 5. Nemusíte sa obávať inflácie
  Aj vy patríte k ľuďom, ktorí majú peniaze bezpečne uložené na sporiacom účte v banke? Takéto riešenie nemusí byť šťastné ani výhodné. Rizikom je inflácia, ktorá môže Vaše úspory značne znehodnotiť. Ak svoje úspory investujete do nehnuteľnosti, inflácie sa obávať nemusíte.

Štatistika cien bytov v Novostavbách v Bardejove a okolí

Rok Cena za m² s DPH Úrokové sadzby nad 5 rokov
2018 1300 € 1,44 % - 2,19 %
2019 1200 € 1,10 % - 1,91 %
2020 1600 - 1700 € 1,18 % - 1,64 %
2021 1900 - 2000 € 1,06 % - 1,49 %

Byty - Garden

Ak patríte medzi tých, ktorí aktívne vyhľadávajú prírodu a chcú mať vlastnú záhradu, kategória bytov Garden je pre Vás ako stvorená.

Viac info

Byty - City

Súkromie, pokoj a ticho sú v dnešnom uponáhľanom svete čoraz vyhľadávanejšou komoditou. Byty sú vhodné pre slobodných, páry, ale aj menšie rodiny.

Viac info

Byty - Premium

Byty v kategórii Premium splnia všetky Vaše požiadavky na luxusné bývanie. Priestranné a vzdušné dispozície, ktoré dokonale zodpovedajú bývaniu úspešných.

Viac info